Tapu senedi alma web tapu tapu senedi harcı

Tapu senedi web tapu dan nasıl alınır?

Tapu senedini kaybedenler veya yeniden çıkarmak isteyenler tapu dairelerine gitmeden internet üzerinden web tapu sistemini kullanarak 2022 yılı için 78,00TL döner sermaye ücreti + 20,70TL suret harç yatırıp toplam 98,70TL yatırarak tapu senedini alabilir. Aşağıdaki yönergeleri takip ederek Web tapu uygulamasından tapu senedinizi kolayca alın.

1- Web tapu uygulamasına e devlet şifrenizi kullanarak giriş yapın.

2- Web tapu uygulaması içinde sol tarafta bulunan menüden RESMİ BELGE İŞLEMLERİ altında bulunan Tapu Senedi (Resmi – Ücretli) sekmesi tıklanır.

3- Ekranda sahip olduğunuz taşınmazlar listelenir. Tapu Senedini almak istediğiniz taşınmazın sol tarafında bulunan kutucuk işaretlenir.

Daha sonra ekranın sağında bulunan Tapu Senedi Belgesi Oluştur butonu tıklanır.

4- Ekrana BELGE BAŞVURUSUNU GÖNDER uyarısı çıkar. Burada bulanan İLERLE ‘ye tıklanır.

5- İlerle butonuna basıldıktan sonra belge başvurunuz gönderildi uyarısı ekrana gelir. Bu uyarıda bulunan Yönlendir butonu tıklanarak BELGELERİM sayfasına geçilir.

Ayrıca telefonunuza mesaj yolu ile işleme ait e tahsilat numarası bulunan bir harç mesajı gönderilir. Bu e tahsilat numarası ile internet bankacılığı veya cep bankacılığı kullanılarak yada belgelerim sayfasında bulunan döner sermaye ve harç ödeme linkleri kullanılarak harc ödenir.

tapu senedi web tapu6

Tapu Harcı ödemesi gerçekleştikden sonra tekrar RESMİ BELGE İŞLEMLERİ altında bulunan BELGELERİM sayfasına girilir. Burada bulunan tapu senedini pdf olarak telefonunuza yada bilgisayarınıza indirerek yazıcıdan çıktısı alınır. Böylece her yerde kullanabileceğiniz resmi tapu senedi alınmış olur.

İlginizi Çekebilir :

https://www.tapumasrafi.com/web-tapu-satis-basvurusu/

Kamulaştırma Kanunu, Kamulaştırma Nasıl Yapılır.

 

Yorum yapın