Webtapu Tapu senedi çıkarma- Webtapu tapu senedi harcı – 2024

Webtapu Tapu senedi Çıkarma?

Tapu senedini kaybedenler veya yeniden çıkarmak isteyenler tapu dairelerine gitmeden internet üzerinden webtapu sistemini kullanarak 2024 yılı için 71,00TL döner sermaye ücreti +109,50TL suret harç yatırıp toplam 180,50TL yatırarak tapu senedini alabilir.

Aşağıdaki yönergeleri takip ederek Web tapu uygulamasından tapu senedinizi kolayca alın.

1- Web tapu uygulamasına e devlet şifrenizi kullanarak giriş yapın.

2- Web tapu uygulaması içinde sol tarafta bulunan menüden RESMİ BELGE İŞLEMLERİ altında bulunan Tapu Senedi (Resmi – Ücretli) sekmesi tıklanır.

tapu harcı hesapla

3- Ekranda sahip olduğunuz taşınmazlar listelenir. Tapu Senedini almak istediğiniz taşınmazın sol tarafında bulunan kutucuk işaretlenir.

tapu harcı hesapla

Daha sonra ekranın sağında bulunan Tapu Senedi Belgesi Oluştur butonu tıklanır.

4- Ekrana BELGE BAŞVURUSUNU GÖNDER uyarısı çıkar. Burada bulanan İLERLE ‘ye tıklanır.

tapu harcı hesapla

5- İlerle butonuna basıldıktan sonra belge başvurunuz gönderildi uyarısı ekrana gelir. Bu uyarıda bulunan Yönlendir butonu tıklanarak BELGELERİM sayfasına geçilir.

Ayrıca telefonunuza mesaj yolu ile işleme ait e tahsilat numarası bulunan bir harç mesajı gönderilir. Bu e tahsilat numarası ile internet bankacılığı veya cep bankacılığı kullanılarak yada belgelerim sayfasında bulunan döner sermaye ve harç ödeme linkleri kullanılarak harç ödenir.

 

Tapu Harcı ödemesi gerçekleştikten sonra tekrar RESMİ BELGE İŞLEMLERİ altında bulunan BELGELERİM sayfasına girilir. Burada bulunan tapu senedini pdf olarak telefonunuza yada bilgisayarınıza indirerek yazıcıdan çıktısı alınır. Böylece her yerde kullanabileceğiniz resmi tapu senedi alınmış olur.

İlginizi Çekebilir :

https://www.webtapucu.com/web-tapu-satis-basvurusu/

Kamulaştırma Kanunu, Kamulaştırma Nasıl Yapılır.

Bu yazının tüm kullanım hakları  webtapucu.com’a aittir. Başka mecralarda izinsiz kullanılması veya alıntı yapılması ancak yazıya link verilerek referans gösterilmesi şartıyla mümkündür.

webtapucu.com sitesinde hesaplanan tapu harcı bilgilendirme amaçladır.

Girilen bilgilere göre, bu sayfada hesaplanan tapu harcı ile Tapu Müdürlüklerinde hesaplanan harç arasında farklılık doğması halinde www.webtapucu.com sitesi yasal sorumluluk kabul etmemektedir.

Yorum yapın